EN CS

blogHeader

6 způsobů jak povzbudit sebedůvěru dětí

FR 6 Ways to Build Confidence in Kids

Děti nejvíce ovlivňují jejich rodiče. A rodiče jsou právě ti, kteří mohou pozitivně (ale i negativně) ovlivnit, jak dalece dítě důvěřuje svým schopnostem a jak pozitivně přistupuje k novým výzvám. Zde je 6 tipů, jak podporovat zdravou sebedůvěru vašeho dítěte.

1. Zamyslete se jak dítě chválíte. Pochvala by měla být konkrétní – za co přesně chválíte. Je rozdíl mezi pochvalou obecnou „jsi šikovný kluk“ a konkrétní „moc se mi líbí, že jsi se snažil až do konce“ . Ve druhém případě dáte dítěti jasně najevo, co oceňujete, co je důležité a co si má pamatovat napříště.

2. Pomáhejte pěstovat dětem jejich zájmy a respektujte je. Každé dítě je jiné a potřebuje cítit, že je akceptováno.

3. Podporujte a povzbuzujte děti v každém jejich konání. Jak intenzivně si děti pamatují křivdy, tak silně si vybavují pocity, kdy se cítily opravdu šťastně a jistě. Dejte jim mnoho takových chvil, kdy se budou cítit, že dosáhnou až ke hvězdám!

4. Neškatulkujte své děti. Nepředjímejte jací jsou a co dokáží. Může to limitovat jejich sebedůvěru, kterou děti potřebují pro zvládání všech nových životních situací.

5. Důvěřujte dětem a nechte je dělat rozhodnutí. 6. Naučte je koukat na svět s optimismem – budou to mít v životě jednodušší a více si ho užijí! Sklenice ať je ode dneška „napůl plná“ a ne „poloprázdná“!

Budování důvěry v sebe sama začíná již v prvních měsících života. Právě vy, rodiče, máte tu možnost vybavit své děti do života zdravým sebevědomím! Dejte jim tento obrovský dar, ze kterého budou těžit v každém jejich počínání.


Comments

Security Check
Please enter the text below
CaptchaImage
Can't read text above? Try another text.